Anıl Katkat

Tavşanlar Sınıfı

Tavşanlar Sınıfı

2018 yılından bu yana görev yaptığım Sakarya/Akyazı Paris İlkokulu’nda, öğretmenliğini yaptığım sınıfların ismini Tavşanlar Sınıfı olarak belirliyorum.

Böylelikle her yıl hazırladığım etkinlik ve içeriklerde ciddi bir pratik ve tasarruf sağlama imkanı buluyorum. Öte yandan oluşturduğumuz sınıf kimliği ile çocukların ve velilerin zihinlerinde daha ciddi ve aidiyet duygusu içerisinde bir eğitim öğretim yılı geçirmelerini amaçlıyor, ortaya çıkardıkları ürün ve çalışmaları bu sınıf kimliği adı altında sergilemelerinin okula ve eğitim öğretim sürecine olumlu tutum kazanmaları anlamında oldukça faydalı olduğunu düşünüyorum.

Bu düşüncelerle, 2020/2021 Eğitim-Öğretim Yılının başından itibaren eğitim öğretim sürecinde yapacağımız sınıf içi ve sınıf dışı etkinlik taslaklarını, eğitim planlarımı; sınıfta kullanacağım ve özellikle kendi oluşturduğum eğitim içeriklerini bu internet sitesinde sistemli bir şekilde paylaşarak bir yandan anne babaların çocuklarının okul etkinliklerinden daima haberdar olmalarını sağlamaya ve çocuklara okul dışı zamanlarda istifade edebilecekleri çeşitli eğitim içerikleri sunmaya gayret edeceğim.

2015'den beri...